Son Dakika Haberleri
Home / Beautiful Womans / Diyarbakır’da PKK Operasyonu

Diyarbakır’da PKK Operasyonu

Diyarbakır’da PKK Operasyonu

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı 8 kırsal ve terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar başlatıldı. Valilik yapmış olduğu açıklamada ilçeleri dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüttüğü tespit edilen aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu PKK’lı teröristler için operasyonlar düzenlendiğini açıkladı. PKK’lı teröristler ve işbirlikçilerine etkisiz hale getirmek tüm sığınak barınaklar depo alanlarını yok etmek için askeri operasyon düzenlendiğini duyurdu.

Düzenlenen geniş çaplı operasyonda PKK’lı teröristler başta olmak üzere örgütün üst düzey isimleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi planlanıyor. Yapılacak operasyonlarda sığınak barınak depo alanları uçaksavar ve bütün menzillerin tahrip edilmesi bekleniyor. Operasyon sırasında halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması adına da ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı getirildi. Vatandaşların bu operasyonlardan herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına 21 sokağa çıkma yasağı var Dicle’nin Boğaz, Kadıköy, Kurşunlu, Yokuşlu, Kırkpınar, Boğazköy, Gelincik, Baltacı mahalleleri ve bağlı mezralarında saat 06.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi.

Yapılan ek açıklama ile birlikte söz konusu yasa an vatandaşların can ve mal güvenliği olduğu için olduğu açıklandı. Bölgede çok sayıda teröristin olması ve terör kamplarının bulunması nedeniyle hem Türk Silahlı Kuvvetleri hem de Emniyet Genel Müdürlüğü Diyarbakır’ın farklı ilçelerinde ve kırsal kesimlerine operasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

About Yazar

Avatar

Check Also

Who's up for the challenge?
I got home from the gym today, then waited 60 minute...

Who’s up for the challenge? I got home from the gym today, then waited 60 minute…

Who’s up for the challenge? I got home from the gym today, then waited 60 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir