Son Dakika Haberleri

Emrah Karaduman Serdar Ortaç Davasını Kazandı

Emrah Karaduman Serdar Ortaç Davasını Kazandı

Aranjör Emrah Karaduman ‘sen nereye kadar’ adlı şarkısıyla aranje ettiği halde ücretini alamadığı için Serdar Ortaç’a dava açmıştı. Mahkeme davayı kısmen kabul etti ve Serdar Ortaç’ın Aranjör Emrah dumana 14 bin lirayı ödemesine karar verdi.

İstanbul 12 Asliye Hukuk Mahkemesine 3 yıl önce açılan dava dilekçesinde Serdar Ortaç‘ın ‘sen nereye kadar’ isimli şarkısı konusunda Emrah Karaduman ile bir anlaşma yaptığı ifade edildi. Karaduman’ın avukatı vermiş olduğu dilekçede müvekkil bu parçayı tamamlayarak davalı Serdar Ortaca e-Posta yoluyla teslim etmiştir. İki taraf 25 bin lira ücretle anlaşma sağlamıştı. Ancak ödeme Emrah Karaduman’a yapılmamıştır. Bu olaylar esnasında Serdar Ortaç sadece 6 bin lira ödeme gerçekleştirdi. Ücretini alamayan müvekkil de 19 bin liralık icra talebi başlattı. Davalı olan Serdar Ortaç da itiraz edince icra takibi durmuştu. Aranjör Emrah Karaduman‘ın avukatı davacının itirazını kabul etmediklerini itirazın iptali ile yüzde yirmi icra inkar tazminatının yanı sıra ek olarak 19.000 lira istediklerini söyledi.

İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Serdar Ortaç‘ın Avukat Elif Özpağda davaya konu olan olay için laiği ile yapılmamıştır. 6000 liralık ödemeler mevcuttur ücretin tamamını talep edilmesi haksız ve yersiz bir dava red edilsin şeklinde bir savunma yaptı. Mahkeme ise itirazın kısmen iptaline 14.000 lira asıl alacak üzerinden takibin devamına karar verdi.

About Yazar

Avatar

Check Also

Who's up for the challenge?
I got home from the gym today, then waited 60 minute...

Who’s up for the challenge? I got home from the gym today, then waited 60 minute…

Who’s up for the challenge? I got home from the gym today, then waited 60 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir