Altec Lansing Alcora Video İnceleme

  • 09 Ekim 2017
  • 27 kez görüntülendi.
  • Ses kalitesi
  • Gürültü engelleme özelliği
  • Batarya ömrü
  • Konfor
  • Malzeme yapısı
Kısaca

Neticede Altec Lansing, Alcora ile ortaya güzel bir kulaklık seti çıkartmayı bilmiş. Pil ömrü, ses performansı ve şamata engelleme özelliği ile müzikseverleri memnun edecek olan Alcora, şayet dış kaplamasıyla plastik yerine öbür bir malzeme ile donatılsa daha albenili durabilirdi. Evet, görünümüyle o kadar bir sade duran kulaklık, konfor konusunda ise kullanıcısını oldukça sıcacık ettirecek.

Altec Lansing Alcora’nın fiyatını baştan belirtecek olursak, şu an onu 799 TL fiyatla bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kimler Almalı

Bluetooth kulaklık arayan ve şamata engelleme özelliği isteyen müzikseverler, Altec Lansing Alcora’yı yakından değerlendirebilirler. Kulaklık performansı ve konforlu yapısıyla da kullanıcıların beğenisini kazanacaktır.

Altec Lansing’in Bluetooth destekli kablosuz kulaklığı Alcora’yı değerlendirdik.

Bluetooth kulaklıklar, kablo karmaşasını ortadan kaldırmasıyla müzikseverler için büyük menfaat sağlıyor ve bu nedenle de bolca seçim ediliyorlar. Kablosuz kulaklıkların seçim edilmesinin sebebi sadece bu da yok; bunun yanı sıra gürültü engelleme özellikleri sunmaları da bulunuyor. Altec Lansing’in bugün inceleyeceğimiz elimizdeki Alcora isimli kulaklığı da bunlardan biri.

Bluetooth & Şamata müdahale etme

Bluetooth & Gürültü engelleme

Altec Lansing, Alcora ile müzikseverlere keza kablosuz ayrıca konforlu bir kulaklık seti hazırlamış. Geniş sürücüleri ile bütün kulağı kaplayan Alcora, deri malzemeli kulak yastıkları ve kafa bandıyla da konforu arttırıyor. Bu Nedenle uzun dinleme sürelerinde rahatsız olmuyorsunuz. Alcora’yı kullanmadığınız zamanlarda yanınızda taşırken de can sıkıntısı yaşamıyorsunuz. Katlanabilir yapıya sahip olan kulaklık, böylece çantanıza rahatça sığabiliyor.

Kulak üniteleri üstüne kullanımı kolaylaştıran tuşlar yerleştiren Altec Lansing, sağ kulaklık üstüne ses düğmesi ile şamata müdahale etme butonu yerleştirmiş. Sol kulaklık ünitesi üzerinde de şarkılar arası geçiş ve çalma / durdurma butonları bulunuyor. Yeniden burada keza bir 3.5 mm’lik jak girişi de sunan Alcora, böylece pili bittiğinde kablolu olarak müziğe devam edebilmenizi sağlıyor. bu arada yeniden bu tarafta, plastik bir kapak aşağıda microUSB yuvasını da görüyorsunuz. Bu port aracılığıyla kulaklığı sorumluluk edebilmeniz olası. Kulaklığın sorumluluk süresinin ise 3 saat civarında olduğunu söyleyelim.

Uzun dilekçe senaryoları

Uzun kullanım senaryoları

Hazırlanmış şarjdan bahsetmişken, Alcora’nın batarya ömrün ilişkin bilgileri de paylaşalım. Kulaklıkta 550 mAh kapasitesinde bir batarya yer alıyor. Bu bataryayı oldukça işlevsel kullanan Alcora, 40 saate kadar batarya ömrü sağlayabiliyor. Alcora’nın pil durumunu 3 mantıksal bağ altında açıklayabiliriz:

Alcora’yı gürültü engelleme modu aktif ve bununla birlikte Bluetooth üzerinden tabi olarak kullandığınızda, 20 saate değin aralıksız müzik dinleyebiliyorsunuz. Kablolu olarak kullanırsanız ve yine şamata engelleme özelliğini açık tutarsanız ise, bu vakit uzuyor ve 40 saate dek dayanıyor. Ha, eğer sadece Bluetooth ile alt şekilde kullanacaksanız, bu kez da 25 saate değin müzik performansı sağlayabiliyorsunuz. Bu sürelere baktığımızda, doğrusu kulaklık gayet akla yatkın görünüyor.

Alcora’nın ses performansı ise gayet iyi seviyede. Bunun yanı sıra ses izolasyonu ve gürültü müdahale etme özelliğinin kullanımını da beğendik. Bas ve peslerle ilgili problemi olmayan kulaklık, vokal ses yönetimini de iyi beceriyor. Müzikal performans konusunda parasını hak ettiğini düşünüyoruz. Şu an Alcora’yı piyasada 799 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Altec Lansing Alcora Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli Altec Lansing AlcoraÜrün Türü Bluetooth KulaklıkCHIP Online Notu 87Üretici Altec LansingTeknik DetaylarSürücü 40 mmBluetooth 4.1Frekans Tepkisi 20 – 20 kHzGürültü Engelleme VarBatarya 550 mAhPil Ömrü 40 saate kadarŞarj Süresi 3 saatBağlantılar microUSB, 3.5 mmSatın Al

Alternatifleri

Altec Lansing Alcora yerine daha estetik tasarımlı bir alternatif arıyorsanız, Plantronics BackBeat SENSE modelini de inceleyebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ