AMD Ryzen 3 serisini satışa sunuyor!

  • 05 Ağustos 2017
  • 86 kez görüntülendi.

AMD’nin Ryzen 5 ve Ryzen 7‘nin ardından giriş seviyesi bilgisayarlar için ürettiği Ryzen 3 serisi bugünden itibaren satışa sunuluyor. Ryzen 3 serisinde iki farklı işlemci bulunuyor; Ryzen 3 1200 ve Ryzen 3 1300X modelleri.

AMD Ryzen Pro işlemciler duyuruldu!

AMD Ryzen Pro işlemcileri resmi olarak duyuruldu. Zen mimarisi ile geliştirilen Ryzen…

Gerçek sekiz çekirdek performansı!

Yukarıdaki sloganla tanıtılan Ryzen serisinin yeni üyelerinin fiyatlandırması da belirlenmiş oldu. 3.5 GHz’de çalışan ve 3.9 GHz’ye çıkarılabilen Ryzen 3 1300X modeli 129 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Ryzen 3 1300X’ten birazcık daha yavaş olan Ryzen 3 1200 ise 3.1 GHz’de çalışacak şekilde üretiliyor fakat 3.4 GHz’a değin kolaylıkla yükseltilebiliyor. Tabii bu işlemleri yapmadan önce işlemci soğutucunuzun ne değin iyi olduğunu bir kez daha kontrol etmenizi nasihat ediyoruz.

İki işlemci de Ryzen 5 ve Ryzen 7 serisi gibi Socket AM4 tabanlı olarak üretiliyor ve X370, B350, A320 çipsetlerine sahip anakartlarda sorunsuzca çalışabiliyorlar.

Ryzen 3 işlemcilerin Intel’in i3 serisine muhalif olarak üretildiğini de hatırlatmamız gerekiyor. Intel’in i3 serisinde işlemcilerin kendi grafik arabirimlerinin de bulunduğunu ama Ryzen 3’ün böyle bir seçenek sunmadığının da altını çizelim.

Natürel günümüzde yaklaşık olarak herkesin ekstra bir ekran kartı kullandığını düşünecek olursak, bunu çok büyük bir problem olarak görmemek gerektiği de apaçık.

:: AMD Ryzen serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ