Apple TV ye 4K ve HDR desteği kapıda!

  • 05 Ağustos 2017
  • 78 kez görüntülendi.

Aylardır 4K destekli bir Apple TV’nin tanıtılacağına dair söylentiler kulaktan kulağa dolaşıyordu fakat Apple konuya ilişkin resmi açıklamalarda bulunmamıştı, ama yapılan yeni bir değişiklik Apple’ın 4K ve HDR destekli bir Apple TV’yi piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

4K ve HDR özelliği ne süre duyurulacak?

Mac Rumors‘dan yapılan açıklamaya tarafından iTunes, kullanıcıların evvelden satın almış oldukları filmleri 4K ve HDR’ı desteklediği biçiminde listelemeye başladı , Apple’ın mağazasının ve cihazlarının da yakında daha nitelikli videoları destekleyebileceğini öne sürdü.

Fakat şu an için İTunes aracılığıyla filmleri 4K veya HDR formatında indirmenin hiçbir yolu bulunmadığını, şimdilik yalnızca satın alma geçmişinde görülebildiğini de ekleyelim.

Apple’ın film geçmişinde bu özelliği görülebilir ışık halkası getirilmesi de Apple’ın 4K ve HDR formatı için hazırlık yaptığını ve gelecekte videoları 4K olarak izleyebileceğimizi gösteriyor.

Mac Rumors’un raporuna göre, 4K özelliğin Passengers, Fantastic Beasts And Where To Find Them gibi filimlerin geçmişinde görülebiliyor olması da Keza Colombia Pictures’ın keza de Warner Bros’un yüksek çözünürlüklü filmler için kolları çoktan sıvadığını gösteriyor.

Yeni sürümün ne vakit duyurulacağına gelirsek, Apple genellikle Sonbahar başlarında yeni ürünlerini duyurması ve apaçık yeni bir Apple TV varsa, bunu önümüzdeki sonbahar da tanıtma ihtimalinin de oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim.

:: Yeni Apple TV özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ