Askerlik Tecil Bozma İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • 21 Aralık 2018
  • 16 kez görüntülendi.
Askerlik Tecil Bozma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Askerlik Tecil Bozma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Zamanından önce Askere gitmek için işlem yapmak Askare zamanında gitmek için yaptığınız işlemlerden bir tık daha farklı. Öncelikle Askerlik Tecil Bozma işlemleri E DEVLET Üzerinden yapılır ve Askeriyeye gitmenize gerek yoktur , İlk adım da

Askerlik zamanından önce yapmak isteyenlerin başvurduğu ve tanınan bir hak olarak tecil bozma işlemi için E Devlete giriş yapabiliyor olmanız gerekemektedir eğer bir E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT Merkezlerinden kolayca bir e-devlet şifresi temin edebilirsiniz.

1.Adım Olarak girmiş olduğunuz E-Devlet hesabınız’da Resim de gözüktüğü gibi Arama yerine  

Asal Yoklama Başvurusu” Yazın Ve giriş yapın , bulamayanlar “Kurumlar” Seçeneğinden “M” Harfinden “Millî Savunma Bakanlığı” Sekmesinden de ulaşabilirler.

Karşınıza Çıkan Sayfayı Doldurun sizin kişisel bilgilerinizi isteyecek ve bir Adet Vesikalık resim İsteyecek , Resmin Boyutuna ve uzantısına dikkat edin aksi takdirde kabul etmeyebilir. Bu işlemi yaptıysanız eğer tamamen diğer adıma geçebilirsiniz.

Asal Yoklama Başvuru Süreç Takip

2.Adım olarak Süreci takip edip diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yeniden Arama Kısmın dan veya “Kurumlar” Seçeneğinden “M” Harfinden “Millî Savunma Bakanlığı” Sekmesinden “ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi” Bölümüne Ulaşın. Bu Bölüm ile kalan yapmanız gerekenleri anlayabilirsiniz. Bu Bölümde de gördüğünüz üzere ikinci adım “Sağlık Muayenehanesi” Başvurunuzu Yaptıkdan Ertesi gün veya o gün ilk adım da yeşil İşareti gördüyseniz Kayıtlı Olduğunuz Aile Hekiminize Gidin ve Askerlik Sağlık muayenehanesi için geldiğinizi söyleyin siz den TC Kimlik Numaranızı isteyip bir kaç sağlık ile ilgili sorular sorup işlemlerinizi tamamlayıp Gönderecektir. Böylelikle 2.adımıda yapmış olacaksınız.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ