Bilgisayar Performansını Yükseltme – CSGO & PUBG FPS Arttırma

 • 27 Kasım 2018
 • 99 kez görüntülendi.
Bilgisayar Performansını Yükseltme – CSGO & PUBG FPS Arttırma

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO), PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) veya diğer FPS Oyunları oynayıp da düşük performans aldığı için Oyunda yeterince Performans göstermeyenlerden misiniz. ?  

NOT : Aslında en önemli nokta Sorunu bulmak , Sorun İşlemci de mi ? Yoksa Ram ? Ya da Ram mi asıl sorun yahut Diğer sebeblermi. Her zaman yapılan hata Herkesin yaptığı hata sorunun nedenini belirlemeden çözüm yolları arama

Yapacağınız İşlemler Kesinlikle Size Daha iyi oyun deneyimi Sağlayıp Bilgisayarınızın Performansını Arttıracaktır.  

Öncelikle Yapmanız Gerekenlerin yarısını veya seçtiklerinizi yaparak FPS Değerinizi arttıramaz ve Bilgisayarınızı Hızlandıramazsınız. 

Yapacağınız Tüm işlemleri Sıfırdan Windows 7 Kurarak Yapmanızı Kesinlikle tavsiye ederim Kendi izlediğim yol İlk olarak Sıfır dan Windows 7 Kurmak Sonrasın da Bilgisayar Performansını arttırmak ve sonrasın da cs go ayarları.

BİLGİSAYARI HIZLANDIRMA 

Windws XP , Vista , 7 , 8.1 veya 10 fark etmeksizin her birinde işinize yaramayan bir çok gereksiz dosya mevcut bilgisayarınızın performansını daha çok bu yazıyı okuyorsanız Oynadığınız oyunun performansını arttırmak istiyorsanız teker teker bilgisayarınızı hızlandırma adımlarını uygulamalısınız. 

Temp Klasörü

Temp Klasörü

Windows İşetim sisteminde mevcut olan 3 Temp Klasörü vardır bu 3 Klasörü silmek her hangi gibi bir olumsuz soruna neden olmaz.  Klasörün içindeki Tüm Herşeyi Siliniz.

C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Local\Temp
C:\WINDOWS\Temp
C:\Documents and Settings\All Users\Temp

Regedit ile Pc hızlandırma

Regedit Bölümü bizim için altın bir fırsat olacak bu bölümde bir çok şeye çözüm sağlayabilecek işlemler yapacağız.
Regedit Nasıl Girilir ? 

Regedit Bölümüne İsterseniz Direk  windows arama bölümüne Regedit Yazın isterseniz Çalıştır’dan Regedit Yazın

 1. Bilgisayarınızın Daha fazla işlemci gücüne sahip olması için
  Giriliecek BölümBaşlatÇalıştır-Aç satırına:”Rundll32.exe advapi32.dllProcessIdleTasks” yaz ve tamam.
 2. En Son Kullanılan BelgelerinListesinin Silinmesi
  Girilicek bölüm : HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
  İşlem : Ekrana Sağ Tıkla Yeni DWORD Değeri Oluştur ve Adını “NoRecentDocsHistory” Yap ve Değerini Oluşturduk dan sonra Tıklayıp “1”Yapın
 3. Bilgisayarın Belek Performansını Yükseltme
  Girilecek Bölüm : HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management
  İşlem : 
  a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.
  b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.
  c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur “IOPageLockLimit” olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000256 MB için 10000512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
 4. Regedit ile Menü hızlandırılması
  “HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Destop” altıdaki “MenuShowDelay” dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri “0”olarak atadığınızda sorun çözülür…
 5. Kaldırdığınız Programları Tamamen Silme
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \Uninstall… yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil…

Prefetch Klasörü 

Prefetch Klasörü uygulamalarınızıdaha hızlı açabilmeniz için silmenizgereken klasörlerden biridir arasıra temizlemeyi unutmayın 

C:\Windows\Prefetch 

Güncelleme İndirme Klasörü

Bir Çok kişi özellikle Oyun veya Programlarla ilgilenen bir çok kimsenin düştüğü hatalardan biri olan gereksiz dosyaları silmeme en çok indirilen Programlar dakarşımıza çıkar Eğer Herangi gibi birşeyi indirip kurdukdan sonra ihtiyacınız kesinlikle olmayacağınızı düşünüyorsanız Kesinlikle kalıntıları silmelisiniz. 

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download 

CCLEAR 

CCLEAR Programını Hepiniz biliyorsunuzdur , CCLEAR Kesinlikle bilgisayarnıza Faydalı olabilicek Gerek hzlandırma gerek bakım olarak kullanabiliceğiniz en iyi Programlardan birisidir Haftada bir kez CCLEAR Çalıştırmanızı Öneririm.

 

Advanced SystemCare 12 

Son zamanlarda en çok tercih edilen rogramlardan biri olan Advanced SystemCare 12 Bilgisayarınız için nerdeyse bir Chuck Up görevi görmektedir , bir çok alan da tarama yapıp düzenlemeler yaparak bilgisayarınızın İnternet hızında dahi ekstra artış görmenize fayda sağlayacaktır. Advanced SystemCare 12 Ay da 1 Kere Çalıştırmanıza Fayda var. 

Yüksek Performans

Yüksek Performans

Bilgisayarların daha doğrusu kullancılarının birçoğunun dikkat etmediği bir diğer olay ise Bilgisayarlarını Yüksek Performans da kullanmamalarıdır. Bilgisayarınızın Güç seçeneğini Yüksek Performansa almanız Program ve oyunlardan daha iyi performans almanızı sağlar 

Denetim Masası Girin Sonra Donanım Ve Ses ve sonrasın da Güç Seçenekleri

Disk Birleştirme ve Temizleme

Disk Temizleme

Altın Nokta diyebileceğimiz bir durum Disk Birleştirme ve Temizleme , Bir Çoğunuz Format atmayı bilmiyor DirekSetup çalıştırıp Kurulu windows üzerine yeni windows Kurulumu yapıyor bunu anlamak için C: Diskinizde Windows.old dosyası olup olmadığına bakınız olmasa bile her halükar da Disk Birleştirme ve Temizleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Diskbölenler için Disk Birleştirme işlemide yapılmalıdır.

 

Disk Birleştir

Disk Birleştirme ve Temizleme Alanına ulaşmak için Başlat, Program veya Dosya ara bölümünden Disk Birleştirici ve Disk Temizleme yazarak ulaşabilirisiniz. Eğer Tek bir Disk  C Gözüküyor ise tıklayıp Diski Birleştir demelisiniz Eğer Diskinizi Böldüyseniz İkisini Seçip Diski Birleştir işlemi yapmalısınız.

MSCONFİG

MSCONFİG

Msconfig En önemli olaylardan biridir , Bura da yapacağınız işlemler kesinlikle size gözle görülür derece de fayda sağlayacaktır. 

 Başlat Menüsünden “msconfig” yazın. Ardından Enter’a basın.

 1. Hizmetler Kısmına Gelin ve Sol Altta yer alan Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle seçeneğini işaretleyince Seçili olanlardan Gereksiz Pc Açılışında olmaması gerekenlerin tikini Kaldırın buna Steam Client Service Dahil
 2. Başlatma Adı üzerinden de anlaşılabileceği gibi Windows Başlarken Hangi Programlarıda otomatik başlatsın veya başlatmasın bu Aalandan yapıyoruzve Pc Açılış hızınızın en büyük sorununu çözüyoruz. Bu Kısımdan Realtekvb hariç geri kalan İndirmiş olduğunuz Programları Devre dışı bırakın.

Başlatma

Hizmetler

Windows En İyi PerformansaAyarlama

En İyi Performans için Ayarla

Windows Kullanıcılarının en çok es geçtiği bir nokta olan En İyi Performans Bilgisayarınıza ve oynadığınız oyundaki performansa çok yüksek bir katkı sağlayacaktır , Tüm her işlemi yapıp bu işlemi geçmek belki de yaptığınız işlemleri bir hiç sayacaktır kısacası en önemli adımlardan biri olan En İyi Performans Moduna  geçmeyi unutmayınız.

NVİDİA Denetim Masası Görüntü Ayarları 

Kullanmak İstediğim 3D Ayarları

NVİDİA Ve ya diğer Ekran kartları için internet de bir çok paylaşım bulunmaktadır , Hepsini hemen hemen görmüş yapmışsınızdır kızmen faydasını görmüşsünüzdür , Aşağıda belirtilen Şekilde işlemleri yapıp Uygula Demeyi unutmayın.
 

Kullanmak İstediğim 3D Ayarları

CS GO Görüntü Ayarları 

CS GO da yüksek FPS almanızdaen önemli faktörlerden biri olan Görüntü ayarları hepimiz tarafından bilinen bir kriter sizler yüksek görüntü kalitesinde ısrarcı olmayıp düşük kalite de yüksek FPS alarak oyunu elinizdeki imkanlarla oynamaya devam etmelisiniz. 

Burda Sizlere Görsel veya önerdiğim kendi ayarlarımı koymuyorum çünkü şöyle bir gerçek var  o da Görüntü kalitenizden ödün vermeden Yüksek FPS Alamazsınız. Tüm Görüntü ayarlarınızı en düşük ayarlar da kullanmanız gerekmektedir. Kesinlikle sizi tatmin eden bir FPS Değeriniz yok ise 4.3 Oranını kullanın 800 x 600 size yüksek bir FPS Değeri sunar ama oyundan soğutacak bir görüntü kalitesi verir bunun için  800 x 600 Üstü Görüntü kalitelerini Deneyin alışmaya çalışın ama 16:9 veya 16:10 gibi diğer boyutları kullanmayın.

Burası sizlere yeterli olmadı ise CS GO Görüntü ayarlarını Unlost FPS Arttırma En İyi CS:GO Ayarları ve Bilgisayar Hızlandırma Videosunu izleyin sizlere faydalı olacaktır Kısmen.

CS Başlatma Seçenekleri

CS GO Başlatma Seçenekleri

 

Birçoğunuz Biliyor bu kısmın ne işe yaradığını ama kısmen çoğunuz faydasını görmüyorsunuz çünkü yapılan her şey de sizlere gözle görünür derece de fayda sağlamaz ama başlatma seçeneklerinde yapacağınız ekleme de tabi ki kısmen faydalı olacaktır.

 

 

 

Kullanmanız Gereken Başlatma Seçenekleri

-console -novid -nod3d9ex -threads 4 -high -nojoy +fps_max 0 -nosplash -novid -+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -high -freq 75

MSI Afterburner

MSI Afterburner Bir Çoğunuzun da bildiği üzere Sıcaklık değerlerini görebileceğiniz , Fan hızınızı ayarlayabileceğiniz ve Ekran kartınızı güçlendirebileceğiniz , daha doğrusu hızlandırabiliceğiniz bilinen ve sevilen en iyi Programlardan biridir.

MSI Afterburner

Her ne kadar resimde gördüğünüz üzere ayarlar En son seviyeye getirilmiş olsada sizler bunu yapmamalısınız , çünkü her ekran kartı olumlu tepki vermeyebilir bu yüzden sizlere önerdiğim

Core Clock (Mhz) 50 ila 150 arası arttırabilir

Memory Clock (Mhz) değerini de 50 120 arası bir değer artışıyla ekran kartınızı güçlendirebilirsiniz Fan Speed yanı Fan hızını ise kesinlikle kendiniz değer belirlemeyen Otomatik olarak ayarlarsın Ayarlarınızı kaydedip sol Taraf da Windows işaretine tıklayıp Otomatik olarak ayarlarınızı sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Verdiğim Değerlerin üstüne çıkmanız Ekran Kartınıza zarar vermez Fan Hızıyla Oynamayın..

EN İYİ 3 CFG

CFG Nedir ? Sorusuyla başlayalım CFG Oyunlar da sizin kendinize özgü ayarlarınızdır , istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CFG Ban Yedirir mi ? Hayır CFG Sizlerin oyunlar da ban yemenize kesinlikle neden olmaz.

CFG Kendiniz düzenleye biliyorsanız sorun yok ama yapamıyorsanız kendi başınıza bir şeyler yapmayın daha sonra nerede hata yaptığınızı bulamaz meği oşavermiş olursunuz.

Counter-Strike: Global Offensive

C:\Program Files (x86)\Valve\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg

CFG İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ GOOGLE DRİVE

Video.Txt Ayarları

Video.txt Bir çoğunuzun nasıl yapıldığını dahi bildiği Oyun Ana Görüntü ayarlarıdır. Değiştirmenizde bir sorun çıkmayacak faydasını göreceksiniz.

VİDE.TXT İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN GOOGLE DRİVE

 

EK Ayarlar 

 • Masaüstünüz de Hiçbir Dosya olmasın  Bir Klasör içinde tüm her şeyinizi arşivleyin , Geri Dönüşüm Kutusu kalabilir. 
 • Arka Plan sade Tek Renk Bir Görünümde kalsın Tavsiye ettiğimiz Siyah arka plandır 
 • Windows güncellemelerini sürekli kontrol edin ve yükleyin. 
 • Diz Üstü  Kullanıyorsanız , Soğutucu , Masa Üstü Kullanıyor iseniz de kesinlikle bilgisayar fanlarının rahat hava alabileceği bir konumda olmasına önem verin 
 • Bütün Driverlarınızı daima güncel tutmaya çalışın 
 • Bilgisayarınız Çok Tozlanıyor ise Haftalık , az tozlanıyor ise Aylık olarak Saç Kurutma Makinesi , Elektrikli Süpürge gibi aletlerle Daima Temiz Tozdan arındırılmış şekilde kullanın. 
 • Bilgisayarınızı Uzun süre Kullanmakdan kaçının Hiç değilse 4 Saatte Bir Kapatıp yarım saat Dinlendirin. 
 • Bilgisayarınızda ki Gereksiz dosyaları, tarayıcı geçmişini ve kalıntıları temizlemelisiniz bunun için sizlere Önermiş Olduğum Programlar en iyi şekilde işinizi görecektir. 
 • Geri Dönüşüm Kutunuz Dahi Temiz Kalsın
 • Bilgisayarınızı Zorlamayın 800 x 600 CS GO oynayabilmeniz için uygundur.

 

Bir Çoğunuz bu işlemlerin  bazılarını önceden yaptı ve bazılarınız da bazılarını yapıp bazılarını yapmadı  eğer bu yazı da yapılması gerekenlerin hepsini yaparsanız 30 FPS Üzerine çıkamayan benim gibi  biriyseniz +50 ila 100 FPS Arası fps artışı kesinlikle görürsünüz +40 FPS Garantisi veriyorum zaten 60 FPS Düşük ayarlarda oynasanız dahi sizlere yetecek bir FPS Oranıdır ama 50 gibi bir FPS Alıyorsanız bu CS GO için yeterli değidlir.

SİZDEN GELEN ÖNERİLER ?

Yorumlar da Önerilerinizi bizimle paylaşabilirisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Çetin dedi ki:

  Teşekkür ederiz internetteki en ayrıntılı fps arttırma yazısı olmuş..

 2. Çetin Hoker dedi ki:

  Teşekkür ederiz internetteki en ayrıntılı fps arttırma yazısı olmuş.. Videolu anlatımınızdan faydalandim!

BİR YORUM YAZ