Diş Apsesi Kanal Tedavisi

  • 04 Ağustos 2017
  • 121 kez görüntülendi.

Ağız ve diş sağlığı son derece önemlidir. Hele ancak dişlerde meydana gelen oldukça can sıkıcı olabiliyor. Çoğu kişi ise dip apsesi ile karşısında karşıya kalıyor. Diş apsesinin kanal tedavisi ile ortadan kalkması olası. Peki, diş apsesi kanal tedavisi nasıl olur?

Diş çürükleri zamanında çare edilmediği vakit diş kökelerine ve diş etlerine kadar enfeksiyon yayılmaktadır. Bu enfeksiyonlar ise daha sonra diş kayıplarına sebebiyet verebilir. Enfeksiyona maruz kalan diş şişmekte, ağrımaktadır. Bu probleme diş apsesi adı verilir.

Zaman içerisinde enfeksiyonların etkisi sebebiyle ağrı sağlam dişlere kadar uzanır.

Diş apsesinin belirtileri

Dişlerde ve dişlerinde zonklama Sıcak yada soğuk gıda ve içeceklere aleyhinde hassaslaşma Yemek Yemek yerken ciddi ağrı Boyun bölgesinde şişlik Ateşlenme Dermansızlık

Diş apsesi türleri

 Diş kökünde biriken apse Diş ve diş eti arasında oluşan apseler

Diş apsesi nasıl tedavi edilir?

Diş etinde ortaya çıkan apselerin tedavisi daha kolaydır. Dişe buz ve elektrik akımı verilmesi ile diş etindeki apse tedavi edilir.

Diş kökünde oluşan apselerin tedavisi ise kanal tedavisi ile mümkündür. Diş kökündeki çıban için her dişçi diş kanal tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu işin uzmanı olan endodontistler diş kanal tedavisini yapmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ