Pazartesi , Mart 18 2019

2.5 Milyon Haneye Elektrik Desteği Verilecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ihtiyaç sahibi olan ailelere elektrik desteği yaşama geçiyor. Toplamda 2 buçuk milyon haneye elektrik desteği verilecek. 40 ile 80 arasında destek alacak ailelerin ödemeleri bugün PTT aracılığı ile başlıyor. 4 kişilik bir ailenin aylık geliri 2450 liranın altındaysa elektrik yardımı için başvuru yapabilir verilecek yardımla aile içerisindeki kişi sayısına göre belirlenecek.

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme getirmiş ve dün itibariyle yürürlüğe girmişti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları yapmış olduğu çalışmalar ile beraber Türk vatandaşı hak sahiplerine elektrik desteği verecek. Elektrik tüketim desteği kapsamında 150 kilovat saat tutarında vatandaşlara destek olarak sağlanacak. Buna göre 4 kişilik bir ailenin 2450 TL altında geliri var ise elektrik yardımı alabilecek.

Muhtaç ailelere yapılacak elektrik destek ödemeleri PTT işyerlerinden yapılacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile belirtilen tüketim desteği kadar tutar ailelerin faturalarından düşülecek ailenin gelirine ve hanede yaşayan kişi sayısında değişmek üzere 40 ila 80 TL arasında bir bedeli aileleri tekrar iade edilmesi söz konusu olacak. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olanlar ve bu haktan yararlanmak isteyenler yine PTT üzerinden başvurularını yapabilirler.

İlk etapta elektrik desteğinden iki buçuk milyon hanenin ve toplamda 10 milyon vatandaşın yararlanması bekleniyor.

About Yazar

Avatar

Check Also

Hacker’lar Artık Binaları Ele Geçiyor

Hacker’lar Artık Binaları Ele Geçiyor Siber suçlar artık banka hesapları veya şirket bilgisayarları gibi yerlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir