Google Drive’ın PC ve Mac uygulaması Mart’ta kapanıyor

  • 10 Eylül 2017
  • 42 kez görüntülendi.

Google paylaştığı bir blog gönderisinde Google Drive’ın PC ve Mac’lerde kullanılabilen uygulamasını kapatacağını duyurdu. Şirket başvuru formu üzerinden takviye vermeyi 11 Aralık’ta sonlandıracak fakat dilekçe tam olarak 12 Mart 2018’de kapatılacak. Uygulamayı hala kullanmakta olan kullanıcılar Ekim ayı itibariyle veda temalı bildirimlere maruz kalabilir. gerçi şirket, kullanıcılarını piyasaya sürdüğü iki öbür üründen birine yönlendirecek.

bu vesileyle Google Drive “hizmet” olarak varlığını sürdürmeye devam edecek. Yani web’den ve mobil uygulamadan Google Drive’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Google’ın verilerinizi yedeklemek ya da dosyalarınıza cloud üzerinden ulaşmanızı karşılamak için iki yeni yazılımı mevcut. Bunlardan biri Backup and Sync, tüm kullanıcıları kapsayan bu dilekçe, Google Drive ve Google Photos Uploader uygulamalarının yerini alabilecek nitelikte. Uygulama, Drive ile aynı fonksiyonları sunuyor ve benzer şekilde çalışıyor.

İşletmeler için Google’ın sunduğu hizmet ise Google Drive File Streamer. Bu program lokal sürücünüzde yer açmanızı sağlarken bütün Drive dosyalarınıza doğrudan bilgisayarınız üzerinden ulaşmanızı sağlıyor. Diğer seçenekler düşünüldüğünde Google Drive File Streamer’ın daha bütünsel bir yaklaşma benimsediğini söyleyebiliriz. Google, bu ürünü tanıtırken faydalarını : “Zamanınızı bölge dosya eşitleme işlemine ve disk alanı hakkındaki bütün endişelerinize veda edin.” sözleriyle ifade ediyor.

Bu iki alternatifin birbirinden ayrıştığı noktalar mevcut. Birbirlerinden ayrışan özellikleri araştırmak ve size en yerinde olan ürünü bulabilmek için Google’ın Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ