iPhone 8 ile değişmesi beklenen 3 kullanıcı alışkanlığı

  • 10 Eylül 2017
  • 41 kez görüntülendi.

Apple’ın 12 Eylül’de tanıtacağı kesinleşen yeni iPhone ile bir devrim yapması bekleniyor. Aslına bakarsanız ilk iPhone’un tanıtılmasından beri bir fazla tanıtımda Apple taşları yerinden oynattı ve çoğu alışkanlığı değiştirmeyi başardı. Olasılıkla hedef her yeni telefonla bunu pekiştirmekti lakin böylece olmadı ve bazı modeller yalnızca bir önceki modeli güçlendirdi.

Yeni iPhone 8 veya iPhone X (Apple’ın cihazı nasıl adlandıracağı demin belirlenmiş yok) ile ilgili bir fazla rivayet dolaşıyor olsa da doğruluğu neredeyse garanti olan 3 şey var ki, Apple yeni telefonu ile beraber kullanıcı deneyimi ve alışkanlıkları bitmiş değiştirecek.

Çerçevesiz ekranlar

Derhal sinirlenmeyin, Galaxy S8 ve Note 8, LG G6 ve V30, ve hatta Mi Mix ile çerçevesiz zeki telefonların çoktan piyasada olduğunu biliyoruz. Fakat şöyle bir gerçek var oysa, Apple yeni modelini duyurunca varsayım ettiğinizden çok daha fazla akıllı telefon kullanıcısı için “çerçevesiz ekran” bir birincil olacak ve onlar için Apple’ın geliştirdiği bir yenilik olarak kalacak. Samsung istese de istemese de son kullanıcı için “Çerçevesiz ekranı icat eden” marka Apple olacak diyebiliriz.

Instagram on #iPhone8 vs #iPhone7s pic.twitter.com/dSMe80pfPW

— Benjamin Geskin (@VenyaGeskin1) August 31, 2017

Demin çerçevesiz zeki telefon üretmemiş markalar ellerini ivedi tutmalı, Apple sonrası “çerçevesiz” telefonlara talep patlaması yaşanacağını anlatmak pek yanlış olmaz çünkü çerçeveli akıllı telefon uygulamak epeyce demode görünecek.

Akıllı telefon fiyat politikalarında değişim

Bir fazla marka “premium” modeller üreterek cihazlarını görece yüksek fiyattan satmaya çalışsa da,  son model iPhone’lar referans fiyat olmayı sürdürüyordu çünkü müşteri gözünde cihaızn fiyatının iPhone’dan yüksek olması, onu bir alternatif olmaktan çıkarıyordu. iPhone 8 modelinin bin dolar gibi bir fiyatla piyasaya sürülmesi, akıllı telefon piyasasında yeni bir değişime neden olacak çünkü bundan böyle markalar bu fiyata yakın yeni modeller üretip lüks modeller satabilecekler. Titanyum, seramik ya da daha egzotik materyaller kullanarak fiyatlarını yükseltmeye çalışan markalar için işler daha da kolaylaşacak diyebiliriz.

Artırılmış gerçeklik

iOS 11 ile gelen yeniliklerden biri olan ARKit, Apple’ın son yıllardaki en büyük atılımlarından biri olabilir. ARKit, iPhone 8 öncesi milyonlarca birey göre zaten kesik ve kullanılmaya başlanmış olduğu için iPhone 8’in yeni ekranı, dinç yeni çekirdeği ile çok büyük bir harmoni içinde çalışacak olması oldukça büyük bir üstünlük. Google’ın Tango sistemi gibi herhangi bir özel donanıma gereklilik duymuyor olması, yalnızca kamera yoluyla kullanılıyor olması koskocoman bir fayda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ