Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

  • 04 Ağustos 2017
  • 98 kez görüntülendi.

Jurnal hayatta sıkça kullanılan kıyafetlerden deodorant lekesi nasıl çıkarılır? Giysilerinizde beyaz ve sarı lekelere niçin olan deodorant lekelerinden bu yöntemler ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deodorantlar giysilerin koltuk aşağıda leke oluşturabilir. İçerisindeki kimyasal maddelerin normal yıkama ile çıkması olası olmayabilir. Çamaşır makinasında yıkamadan önce giysilerinizi elininizde yıkamanız gerekebilir. Bu işlemi kolaylaştırarak deodorant lekelerinden kurtulmanız için püf noktaları hazırladık.

Deodorant Lekelerini Sonuç Yöntemleri

Sirke ve suyu eşit miktarda karıştırın. Giysinizi bu karışımın içinde bekletin. İnce ve alıngan kumaşlar için kullanmayın. Beyaz renkli kıyafetler için hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Ardından bol su ile durulayın. Yapışmış ve inatçı lekeler için amanyok ve su karışımı hazırlayıp pamuk yada bez yardımı ile kumaşı silebilirsiniz. Eksik miktarda çamaşır suyunun içerisinde giysinizi bekletebilirsiniz yada en ince ayrıntısına kadar beyaz olan kıyafetleri çamaşır makinasında yıkarken kullanabilirsiniz. Toz deterjanınızı azıcık sulandırarak benekli bölgenin üstünde bekletebilirsiniz. Hafif bir leke varsa ve bez çok ince ise beyaz sabun ile yıkayabilirsiniz. Lekenin üzerini yavaşça ovabilirsiniz.