Microsoft, Office 2019’u Duyurdu!

  • 26 Eylül 2017
  • 35 kez görüntülendi.
Bugün yapılan Ignite konferansında, Microsoft Office uygulamalarının yeni sürümü Office 2019’u duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde, Microsoft’un 25-19 Eylül arasında gerçekleştiriyor olduğu “Microsoft Ignite” etkinliği bütün hızıyla sürmekte. Windows Central’ın bildirdiğine kadar, Microsoft yeni Office güncellemesi olan Office 2019’u ve Office programlarına gelecek yeni özellikleri tanıttı. Microsoft yetkilileri yeni Office güncellemesinin 2018’in ortalarında geleceğini bildirdi. 

Etkinlikte yapılan açıklamalarda iki belli başlı konuya değinildi. PowerPoint ve Excel üzerinden değinilen bu özelliklere, söylenene kadar daha yenileri de eklenecek. Powerpoint Office 2019 ile birlikte çizim tabletlerinden alıştığımız baskıya tarafından kalınlığın artması gibi özellikleri destekleyebilecek. Keza PowerPoint’te sunuları daha etkili ülkü getirmek için yeni canlandırma efektleri ve slayt esnasında sayfaya zoom yapma gibi özellikler getirilecek.

Excel’e ise getirilecek yeni formül işleme ara birimleriyle birlikte tam bir bilgi işleme canavarına dönüşeceği belirtiliyor. Keza Server arayüzüne ise bazı, IT yöneticilerinin işine yarayabilecek emniyet ve idare araçları getiriliyor. Her ne kadar PowerPoint eskisi değin seçim edilen bir dia uygulaması olmadığı için, yeni getirilecek özelliklerin PowerPoint’i popülerleştirip popülerleştirmeyeceği bilinmiyor. Ama kurumsal anlamda Excel’in hala bir rakibi değil ve Microsoft’un programı hala bu kadar geliştirmeye devam etmesi ayrıntılarıyla rakipsiz kılacağa benziyor. 

Microsoft’un hala elindeki en büyük kozu olan Office programları 2019 sürümüyle daha da gelişeceğe benziyor. Öteki özellikleri ise ya ilerleyen zamanlarda veya resmi güncelleme gelince görebileceğiz. Ancak şu lahza var olan haliyle bile Office ortalama kullanıcıları mutlu etmeye devam ediyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un Office uygulamaları bir paket olarak popülerliğini arttıracak mı? Yoksa daha iyi alternatifler de geliyor mu? 

Kaynak : https://www.windowscentral.com/microsoft-announces-office-2019-teases-new-features

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ