Philips 276E8FJAB Video İnceleme

  • 09 Ekim 2017
  • 35 kez görüntülendi.
  • Performans
  • Geniş renk gamutu
  • Titreşimsiz ekran
  • Profesyonel tasarım
  • USB yok
Özetle

Philips 276E8FJAB, IPS ekranıyla geniş renk gamutu sunması ve 1440p çözünürlüğüyle, büro çalışanlarının, ev kullanıcılarının ve tasarımcıların beklentisini rahatlıkla karşılayabilecek ölçüde bir model oluyor. Güzel görünüm sunması, mavi ışık filtresi ve titreşimsiz ekranıyla, aleyhinde gayet hoşnut kalacağınızı düşünüyoruz. Monitörün fiyatı ise 1744 TL dolaylarında. Bu anlamda fiyatıyla da rakiplerine nispeten iyi seviyede durduğunu söyleyebiliriz.

Kimler Almalı

27 inç büyüklüğünde bir monitör ve 1440p çözünürlük arayan profesyonel kesim kullanıcılar Philips 276E8FJAB modelinden epeyce hoşnut kalacaklardır.

Philips’in E serisi aşağıda sunduğu profesyonel monitörü 276E8FJAB deneme merkezimizde.

Philips, profesyonel kesim ve tasarımcılar için profesyonel süratli mahsul ailesinde yer alan 276E8FJAB modelini sunuyor. Tasarım itibariyle, daha önce tahlil şansı bulduğumuz 278E8QJAB monitör modelline aynı yapıda olan bu monitör de, 27 inç boyutunda bir ekrana sahip, oysa bu kez karşımıza Full HD yok, 2K bir çözünürlük geliyor. Yani bu monitör bizlere 1440 piksel görünüm sunuyor. Bu da 27 inç ekran boyutu için iyi bir bedel oluyor. Elbette daha öyle fazla detayından bahsedeceğiz, yalnız önce Philips’in E serisinde yer alan bu monitörün tasarımına azıcık daha yakından bakalım.

Tasarım

Tasarım

Hoş aydınlık siyah renkle renklendirilmiş bir arka yüzeyle gelen Philips’in bu monitörü, bilhassa ön yüzden baktığınızda epeyce etkileyici duruyor. Zira ekran, parlamayı önleyen mat malzemeden oluşan bir panele sahip ve ekran çerçeveleri de son derece ince. Bu anlamda monitörün tasarımını epeyce beğendik. Tekrar siyah renkli ve kavisli yapıdaki üçgenin taban olmayan kenarı da, monitöre yerinde yapıda.

Philips 276E8FJAB modeli, ergonomi yönünden azıcık güçsüz bir model. Öne ve arkaya içten -5 ila 20 derece değin eğilebiliyor. Fakat tümü bu değin. Monitörde, tepe ayarı yapamıyor ya da VESA aksesuar yardımıyla duvara asamıyorsunuz.

Monitörün bağlantıları da yeniden arkadaki tarafta yer alıyor. Burada HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, VGA ve ses portlarını görüyoruz. Herhangi bir USB portu monitörde yer almıyor. Hoparlör arayanlar ise, 3W’lık 2 hoparlörü bulabiliyorlar.

Özellikler ve performans

Özellikler ve performans

Philips 276E8FJAB, profesyonel kesim çalışanlar için yerinde ölçüde bir monitör kuşkusuz, oysa iyi bir görünüm sunan bir monitörü evine almak isteyenler de şüphesiz tercih edebilirler. 178 derecelik görüş alanı sağlayan bir panelin sahibi olan monitör, sürekli renk doğruluğuyla da beklentiyi karşılıyor. Monitörün ultra geniş renk gamı, geleneksel monitörlerden önemli ölçüde daha geniş bir alanı bizlere sunarak, sRGB renk gamutunun yüzde 132’sini karşılıyor. Bu da profesyonel tasarımcıların beğenebileceği bir özellik olarak dikkat çekiyor.

Titreşimsiz ekran, hem göz yorgunluğunu azaltmak için mavi ışık filtresi de kullanıyor. LowBlue Mode ile bunu sağlayabiliyorsunuz ve böylece özellikle uzun metinler okurken, aleyhinde göz yorgunluğunuzu azaltabiliyorsunuz.

1440p’de 60 Hz görünüm tazeleme hızına sahip olan panel, hem AMD FreeSync desteğini de getiriyor. Ama bu monitör için bir oyuncu monitörü diyemeyiz kuşkusuz. 4 ms tepki süresinde olan ekran, aksiyon oyunlarında rakiplerinden geri çizgiye konumlanıyor doğal olarak. Ama görsel kalitesiyle oyuncuları hoşnut bırakabilir. Bu noktada, FPS’a nispeten daha yavaş tempolu oyunlar oynayan veya strateji, RPG ya da macera türlerini seçim edenlerin beğenebileceklerini düşünüyoruz.

Philips 276E8FJAB Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli Philips 276E8FJABÜrün Türü MonitörCHIP Online Notu 82Üretici PhilipsFirma Philips     (216) 522 18 25 Teknik DetaylarEkran 27 inçÇözünürlük 2560x1440Tarama Hızı 60HzPanel IPSTepki Süresi 4 msParlaklık 350 kandelaPiksel Aralığı 0.233Bağlantılar VGA, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2Dahili Hoparlör 3W x 2Güç 22WBoyutlar 613 x 466 x 189 mmAğırlık 4.69 kg.Satın Al

Alternatifleri

Philips 276E8FJAB modeline alternatif olarak Viewsonic VX2778-SMHD 27 inç modelini de inceleyebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ