Philips BDM4037UW Video İnceleme

  • 09 Ekim 2017
  • 48 kez görüntülendi.
  • Genel görüntü kalitesi
  • Kontrast seviyesi
  • Ekran boyut ve çözünürlüğü ideal
  • Bağlantı çeşitliliği
  • Tasarım
  • Renk doğruluğu IPS panel kadar yok
  • OSD
  • Yavaş tepki süresi
Özet Olarak

Philips BDM4037UW, büyük ekran boyutu ve 4K çözünürlüğü ile kocaman ölçüde bir görüş sağlıyor. Bunu, güzel kontrast oranıyla da birleştiren monitör, geniş masaüstü alıştırma alanını seçim edenler için önemli bir model. Özellikle video ve film izleme noktasında büyük keyif verdiğini de söyleyelim. Bu anlamda, televizyon değin büyük boyutlu bir monitör arayanlar, BDM4037UW modelini tercih etmek isteyebilirler.

Philips BDM4037UW’nun fiyatı ise 2943 TL dolaylarında.

Kimler Almalı

Bilhassa 40 inç gibi geniş boyutlu bir monitör arayanlar ve 4K çözünürlük isteyenler Philips BDM4037UW modelini satın almayı düşünebilirler.

Philips’in tam 40 inç boyutunda ve 4K monitör modeli BDM4037UW nasıl görüntü sağlıyor? İnceledik!

Philips’in 3840×2160 piksel, yani doğal 4K desteği veren bu 40 inçlik modeli, kocaman ölçülerde bir monitör olarak dikkat çekiyor. LCD panelini, kavisli ince bir metal taban üzerine yapı eden Philips, güzel 4000:1 kontrast oranıyla da, bilhassa video ve film izlemek için öne meydana çıkan bir model hazırlamış. Kesinlikle monitör bu değin büyük olunca, alıştırma platformu olarak da karşımıza çeşitli seçenekler çıkıyor. Bunlardan biri de monitörün MultiView özelliği ile çoklu ekran sunabilmesi. Hepsinden bahsedeceğiz, ama önce monitörün tasarımına bir bakalım.

Tasarım ve özellikler

Tasarım ve özellikler

Philips BDM4037UW, tasarımıyla epeyce şık bir model oluyor. demin de söylediğimiz gibi kavisli metal bir ayak üzerinde duran 40 inç boyutunda bir monitör olan BDM4037UW, ince ekran çerçevesiyle de minimalist tasarım sergiliyor.

Standın alüminyum kaplamasına eşlik eden ince alüminyum çerçeve, arkadaki yüzde ise aydınlık beyaz bir kaplama ile ön ve arkadaki yüzeyden bakıldığında güzel görünen bir monitör olması sağlanmış. bu vesileyle ekranın da hafif bir kavise sahip olduğunu söyleyelim. Yani BDM4037UW’nin ekranı düz değil. Kıvrımlı ekranıyla hafifçe sizi sarmalayan BDM4037UW, bu özelliğiyle bayağı monitörlerden de sıyrılmayı başarıyor.

Philips BDM4037UW, büyük ve şık bir monitör. Ama ergonomi anlamında büyük özellikler sunmuyor. Ekranı hafifçe öne ve arkaya yatırmak haricen böylece artı hareket ettiremiyorsunuz. Yani, bu monitörden pivot ve tilt gibi özellikler beklemeyin.

Monitörün bağlantılarından da bahsedelim. Monitör, bağlantı açısından zengin özellikler sunuyor. İki DisplayPort, 1 HDMI 1.4 ve 1 HDMI 2.0’ın yanı sıra hem bütün 4 adet USB 3.0 temas portu da bulunduran monitör, tüm bu bağlantılarına arka yüzeyde yer veriyor.

Monitörün arka daha alçak tarafında iki adet hoparlör de yer alıyor. 5W’lık ses çıkış gücüne sahip olan bu hoparlörler yeteri dek iş görüyor. Tekrar arka yüzeyde, sağ köşede yemek listesi çubuğunu görüyoruz. Bütün yemek listesi işlemlerini bu çubuk üzerinden halledebiliyorsunuz. Oysa yemek listesi kullanımı azıcık ağır, bunu da anlatmak gerek.

Görüntü kalitesi ve performans

Görüntü kalitesi ve performans

Philips BDM4037UW, özellikle kutudan çıktığı anda iyi bir görünüm kalitesi sunmasıyla ağırlık arz ediyor. Yani fabrika çıkışında optimizasyonu iyi üretilmiş. Bu Nedenle herhangi bir akort yapmadan rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Bilhassa kontrast oranıyla beğendiğimiz BDM4037UW, sRGB renk alanının yüzde 99’unu ve Adobe RGB renk gamutunun da yüzde 84.6’sını kapsıyor. Bu yüzdelerin her ikisi de güzel oranda yüksek. Fakat gerçi IPS panellerin renk doğruluğu kadar sağlamıyor.

3860×2160 piksel çözünürlüğünde olması, ekranın 4K içerikleri bütün canlılığıyla görüntüleyebileceği anlamına geliyor. Ayrıca 40 inç boyutunda olması ve 4K çözünürlüğüyle birleşmesi, ekranın çoklu çalışma biçimlerinde kullanılabilmesi için de ideal. Bunu da MultiView özelliğiyle sağlayabiliyorsunuz. MultiView ile beraber, ekranı 4’e ayırabiliyor ve bu nedenle ister bambaşka kaynaklardan, ister tek kaynaktan gelen görüntüyü, monitöre yayabiliyorsunuz.

Philips BDM4037UW, bir büro monitörü elde etmek ya da ev için uygun, hem istenirse elbette bir oyun monitörü olarak da tercih edilebilir. Fakat bu noktada 4ms tepki süresine sahip olması, aksiyon oyuncuları için bir handikap olabilir, bunu da bildirmek gerek. Oyuncular, FPS türü oyunları haricen ise tepki süresiyle ilgili bir sıkıntı yaşamayacaklar.

Philips BDM4037UW Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli Philips BDM4037UWÜrün Türü MonitörCHIP Online Notu 81Üretici PhilipsFirma Philips     (216) 522 18 25 Teknik DetaylarEkran 40 inçÇözünürlük 3840x2160Tarama Hızı 60HzPanel VA LCDTepki Süresi 4 msParlaklık 300 kandelaPiksel Aralığı 0.230Bağlantılar VGA, HDMI 1.4, HDMI 2.0, DisplayPort (2 adet), USB 3.0 (4 adet)Dahili Hoparlör 5W x 2Güç 43WBoyutlar 909 x 643 x 247 mmAğırlık 11,6 kg.Satın Al

Alternatifleri

Eğer daha fazla grafik noktasında iş odaklı bir monitör arıyorsanız Philips BDM4350UC/00 modelini de yakından inceleyebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ