ROKETSAN dünya devlerinin listesinde!

  • 10 Eylül 2017
  • 50 kez görüntülendi.

Türkiye’nin roket ve füze sistemleri üreticisi ROKETSAN, yeni iş ve ihracat olanakları için Milletlerarası Savunma ve Emniyet Ekipmanları Fuarı’na (DSEI) katılacak.

Küresel savunma ve emniyet sektörünü bir araya getiren önde gelen organizasyonlardan DSEI, 12-15 Eylül’de Londra’da yapılacak.

Savunma ve havacılık sanayisine yönelik en son ekipman ve sistemlerin sergileneceği fuar, uluslararası ilişkiler geliştirmek ve yeni meslek fırsatları yaratmak için olanaklar sunuyor.

Kırkı aşkın ülkeden bin 600’den artı katılımcıya konut sahipliği yapacak fuarı, takriben 34 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara, bakanlar, silahlı baskı mensupları, sektörün önde gelen oyuncuları ve sektörde faaliyet gösteren şirketler katılım gösterecek.

Son dönemde geliştirilen özgün ürünlerle ihracat performansını artırmayı amaçlayan Türk şirketleri de fuara katılacak.

“Roket ve füze sistemlerinde lider kuruluş olma” vizyonuyla hareket eden ROKETSAN da bu konu ile ilgili olarak fuarda yer alacak. ROKETSAN, 2007’den bu yana katıldığı fuarda bu sene daha da gelişen mahsul yelpazesiyle boy gösterecek.

ROKETSAN, müşterilerinin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, pazar payını artırmak nedeniyle ortaya koyduğu yeni teknoloji ve ürünlerini arkadaş ve müttefik ülkelere tanıtacak.

ROKETSAN’ın bu yıl standında lazer güdümlü Cirit füzesi, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füzesi, SOM-J JSF Düzenli Stand Off Mühimmatı, Teber Lazer Güdüm Kiti modelleri sergilenecek.

Stantta MAM-L ve MAM-C küçük zeki mühimmatları, Hisar Hava Savunma Füzesi, Denizaltı Savunma Harbi Roketi, TRG-122 Füzesi, TRG-300 Kaplan Füzesi, kaideye monteli Cirit modelleri de yer alacak.

Stantta keza tapa modelleri, T-107/122 Fazla Maksatlı ve Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi, T-122/300 Çok Maksatlı ve Fazla Namlulu Bazuka (ÇNRA) modellerine yer verilecek.

Fuara, ASELSAN, BMC, HAVELSAN, Katmerciler, MKEK, Nurol Makina, Otokar gibi Türk savunma sanayisinin önde gelen kuruluşları da katılacak.

ilk olarak devler listesinde

ROKETSAN, son dönemde gösterdiği büyümenin bir sonucu olarak geçen yıl ulaştığı rakamlarla dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul edilen “Defense News Top 100″de yer aldı. Şirket, 364 milyon dolar ciroyla listeye 98. bayağı antre yaptı.

Şirket, son 12-13 yılda ciro olarak yaklaşık 8 kat büyüdü. Ciroda ihracatın payı yıllara tarafından değişmekle birlikte son 3 yılın ortalaması yüzde 50’yi buldu. Şirket uzun vadede ihracatın en düşük yüzde 25-30 bandında olmasını hedefliyor.

ROKETSAN, DSEI 2015’te iki önemli iş birliği anlaşmasına imza atmıştı.

Lockheed Martin ile yeni tür havadan karaya seyir füzesi SOM–J’nin F-35 uçaklarının iç tabanca istasyonuna entegrasyonu, Thales ile “lazer teşebbüs algılayıcısı” teknolojisinin Hisar tipi füzelerinde kullanılması ve milletlerarası pazarlaması konularında mutabakata varılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ