Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar Video İnceleme

  • 09 Ekim 2017
  • 51 kez görüntülendi.
  • Kolay montaj
  • Seri bağlantı
  • DÜZENLI tasarım
  • Ses performansı
  • Ses modları
  • Tek HDMI girişi
Özetle

Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar, derli toplu bir ev sinema sistemi arayanların yakından inceleyebileceği bir mahsul oluyor. Ses kalitesiyle beğendiğimiz hoparlör, basit kullanımı ve fonksiyonelliği ile de sizin tarafınızdan da beğenilecektir kanaatindeyiz.

Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar’ı şu sıralar piyasada 1000 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Kimler Almalı

Televizyonu altına iyi bir ses sistemi arayan ve bunu tek bir hoparlör ile çözmek isteyen kullanıcılar Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar’ı seçim edebilirler.

Minimal tasarımlı ev sinema sistemi arayanlara sunulan Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar’ı inceledik.

Bir dönem moda olan, kalabalık ekipmanlarıyla bütün odayı kaplayan 7+1, 5+1 gibi konut sinema sistemleri hala var ama bundan böyle pek o kadar tercih edilmiyorlar. Zira kalabalık yapısı ve kablolu olmalarıyla çirkin bir gösterme oluşturdukları muhakkak. Onun yerine artık soundbar’lar daha pozitif talep görüyor. Piyasada tek başına da görebileceğimiz bu soundbar’lar, hem bir subwoofer ile beraber set olarak da bulunabiliyor.

Televizyonların da incelip yaklaşık olarak tablo görünümüne kavuşması, şüphesiz soundbar’ların tercih edilmesinde manâlı rol oynuyor. Bu Nedenle kullanıcılar, duvara astıkları televizyonlarının hemencecik altına, bu kablosuz soundbar’ları ilave ederek ses sorununu ortadan kaldırıyorlar.

Bugün inceleyeceğimiz Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar da bunlardan biri oluyor.

Minimal tasarım

Minimal tasarım

Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar, kablosuz yapıda ve kimsesiz bir bardan oluşan bir ses sistemi. Kablosuz Surround ses karşılayan hoparlör, basit bir bar biçiminde ve böylece televizyonunuzun hemen altına asabiliyor veya bir stant kullanıyorsanız, kolayca yerleştirebiliyorsunuz.

kimsesiz olan yapısı ve kablosuz kullanımı, hoparlörün kolay kurulum edilebilmesini sağlıyor. Eğer onu asacaksanız, ek satın alabileceğiniz kurulum kitiyle birlikte duvarınızda fazladan delikler açmanıza da lüzum yok. Bu kit ile beraber, onu zaten halihazırda duvara asmış olduğunuz televizyona asabiliyorsunuz.

Beraberinde sadece bir şiddet kablosu ve uzaktan kumanda getiren soundbar, bu minimal tasarım anlayışını tasarım çizgisinde de gösteriyor. Samsung’un diğer soundbar’larıyla benzer yapıda olan Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar, kavisli modellere göre ise düz yapıda olmasıyla ayrım yaratıyor. bu vesileyle hoparlörün yalnızca siyah renk seçeneği bulunduğunu da söyleyelim.

Bağlantılarını hemen arka tarafında sıcacık bir alanda toplayan soundbar, burada bir HDMI girişi, bir HDMI çıkışı, bir USB bağlantısı, AUX ve dijital ses girişi bulunduruyor. Maddi bağlantıların derhal hepsi bu dek. Tek HDMI bağlantısı bulunması ise can sıkıcı olmuş doğrusu.

Çevresel ses

Çevresel ses

Televizyonunuza ve öteki ses kaynaklarına Bluetooth ya da Wi-Fi üzerinden bağlayabileceğiniz Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar, kolayca bağlanıyor ve etkili bir ses performansı sağlıyor. Beraberinde herhangi bir subwoofer getirmemesine rağmen bu işi kendi başına iyi şekilde kotaran soundbar, 6 hoparlörüyle çevresel ses sağlayabiliyor.

Geniş aralıklı tweeter ve güçlendirilen seri hoparlörleriyle aynı anda enerjik bir bas elde edebileceğiniz soundbar, HD Audio desteği ile orijinal sesin kalitesini koruyarak ulaştırabiliyor. sırası gelmişken kontrolü de size bırakan aygıt, dilerseniz ses efektlerini uzakta kumanda üzerinden yönetebilmenizi sağlıyor. Böylece modu ister siz belirleyebilirsiniz ya da bu seçimi soundbar’a bırakabilirsiniz. Aktardığınız sesi analiz eden soundbar, otomatik olarak çalan içeriğe tarafından uygun tercih yapabiliyor. Bu Nedenle örneğin bir futbol müsabakası izlerken ayrı ses, müzik dinlerken farklı ses alabilirsiniz. Cihazın, toplamda 5 adet ayrı ses modu sunabildiğini de söyleyelim.

Samsung Sound+ HW-MS550 Soundbar Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli Samsung Sound+ HW-MS550 SoundbarÜrün Türü HoparlörCHIP Online Notu 89Üretici SamsungFirma Samsung     (212) 288 56 38Teknik DetaylarKanal Sayısı 2 kanalHoparlör Sayısı 6 sayısıFrekans Aralığı 44 Hz – 20 kHzYükseltici Tipi Dijital YükselticiDTS Dijital Surround DTS 2 kanalKod Çözme Formatı AAC, OGG, MP3, FLAC, WAV, ALACAnynet+ (HDMI-CEC) VarBluetooth VarOptik Antre Sayısı 1 adetHDMI 1 adetGüç 450WBoyutlar 890 x 71 x 130 mmAğırlık 5,1 gr.Satın Al

Alternatifleri

Bambaşka bir model olarak tekrar LG LAS450H 220W modelini de inceleyebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ