Tamamen elektrikli 2018 Nissan Leaf tanıtıldı

  • 10 Eylül 2017
  • 36 kez görüntülendi.

Yerinde fiyatlı elektrikli otomobil yarışına bulunma isteyen Nissan, Leaf modeli ile karşımızda. ilk olarak 2010 yılında tanıtılan Leaf, zamanla gelişerek son halini aldı. Tesla Model 3 ve Chevy Bolt modellerine muhalif olarak konumlanan Nissan Leaf, fiyat anlamında rakipleri ile yarışsa da, menzil anlamında geride kalıyor.

40 kWh büyüklüğünde bir pil ile gelen 2018 model Leaf, Nissan’ın iddiasına tarafından bütün şarj ile 240 km’lik bir menzile sahip. Leaf’in bir önceki modelinin 30 kWh büyüklüğünde bir pil kullandığını ve sadece 170 km menzile sahip olduğu düşünüldüğünde 240 km menzil başarılı gibi dursa da menzil anlamında en büyük rakipleri olan Tesla Model 3 ve Chevy Bolt‘un ardından kalıyor.

Menzil anlamında rakiplerinin arkasından

Tesla Model 3’ün en az 346, Chevy Bolt‘un ise 380 km menzile sahip olduğunu da hatırlatalım. Nissan, Leaf modelinin menzilini önümüzdeki yıla değin artırmak için çalışmalarını da sürdürüyor.

Nissan’ın e-Pedal teknolojisi ile gelen 2018 Nissan Leaf, tek pedal üzerinden ayrıca hızlanmanıza hem de freni denetleme etmenize ihtimal tanıyor. 2018 yılının başında ABD, Kanada ve Avrupa‘da satışa çıkacak olan Nissan Leaf, 30 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Nissan’ın geliştirdiği ProPILOT otonom sürüş özelliklerine de sahip olacak olan Leaf, Tesla modelleri dek gelişmiş otonom özellikleri sunamasa da sürüş deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Yerinde fiyatlı ve en ince ayrıntısına kadar elektrikli bir araba arayanlar için başarılı bir seçim olan Leaf, kısa menzil sorununu çözebilirse oldukça gösterişli bir alternatif haline gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ