Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

  • 05 Ağustos 2017
  • 82 kez görüntülendi.

Toyota, uzayda konuşan birincil robot olarak tarihe geçen Kirobo’nun bir insan avucuna sığacak kadar ufak bir versiyonunu ilerletti.

İnsanlarla Arkadaşlık Ediyor

İnsanların duygularını anlayan ve onlarla dostluk eden Kirobo Mini, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini analiz ederek onların duygularını anlamaya çalışan Mini robot Kirobo, bu ifadelere tarafından karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye tarafından belirleyen Kirobo Küçük, sahipleriyle vakit geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Küçük, kompakt boyutları sayesinde her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlara bağlanarak da denetleme edilebiliyor. İnsanlara bir arkadaş gibi davranmaya programlanan Kirobo Ufak, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Ufak, gelecek yıldan itibaren Japonya’da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

defalarca müşterilerin beklentilerini karşılayan ve her zaman çok iyi otomobiller yapmayı hedefleyen Toyota, Kirobo Küçük’yi insanlara aynı bir etkileşim kuracak şekilde geliştirdi. Toyota, Kirobo Küçük ile insanların hayata ve topluma daha artı katılacaklarını öngörüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ