ZYXEL Aurora Video İnceleme

  • 09 Ekim 2017
  • 35 kez görüntülendi.
  • Basit tatbik
  • Tescil performansı
  • 16 GB ücretsiz depolama
  • Mobil sorumluluk cihazı ile çalışabiliyor
  • Tasarımı muhabere
  • Yüksek fiyat
Özet Olarak

ZYXEL Aurora, kullanışlı ve başarılı bir bulut kamera oluyor. Çekim yeteneğiyle beğendiğimiz gibi, başvuru formu kolaylığı noktasında da fazlasıyla güzel özellikler sunuyor. Sony lens bulundurması önemli bir artı, keza mobil şarj cihazı ile çalıştırılabilmesi iyi zihin. Kameranın tasarımı da güzel, ama sinyâl bir yapısı olduğu için, kendini çok muhakkak ediyor. Özellikle üçgen biçimli LED ışıklarıyla fazla ön planda. Bu tasarımı onu hoş gösteriyor belki, ama bir emniyet kamerasının uyarı çekmemesi gerektiği gerçeği de gün gibi karşımızda duruyor. Neyse oysa LED ışıkları uygulama üzerinden kapatabiliyorsunuz.

Toparlayacak olursak, tedbiri elden bırakmayıp bu tür bir bulut emniyet kamerası almak herkesin içini rahatlatacaktır. Bu kategoride fazla sayıda seçenek bulunuyor ve bunlardan biri de ZYXEL Aurora oluyor. Söylediğimiz gibi performansıyla ve kullanım seçenekleriyle gayet seçim edilesi bir model olmuş.

ZYXEL Aurora’yı şu an piyasada 1000 TL fiyat etiketiyle bulabiliyorsunuz.

Kimler Almalı

Konut ya da ofisini kesintisiz takip etmek isteyen ve çocuğuna her an görsel ya da sessel olarak erişmek isteyenler, ZYXEL Aurora’yı rahatlıkla seçim edebilirler.

Güvenliği gece – gündüz elden ayrılmak istemeyenlere ZYXEL Aurora’yı tüm detaylarıyla inceledik.

Güvenlik defalarca önemliydi, fakat son dönemde çok daha siklet duyulması gereken bir konu haline geldi. Okullar hemen şimdi açılmışken, artık ebeveynler çocuklarını, onları uzakta peşine düşüp takip edebilecekleri ve her an irtibat kurabilecekleri takip cihazlarıyla okula gönderiyor, evlerini veya iş yerlerini ise bulut kamera sistemleriyle peşine düşüp takip ediyorlar. Tedbir edinmek defalarca için iyidir, böylece bugün elimizdeki ürünün önemi büyük.

ZYXEL Aurora, basit bir başvuru formu ve kurulumu olan, tasarımıyla olduğu değin yaptığı işiyle de rahatlıkla beğenilecek cihazlardan biri oluyor. Hem gündüz ayrıca gece kayıt yapabilen cihazın depolama sorununu ise ZYXEL çözüyor. 16 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunan ZYXEL, Zyxel Personal bulut depolama imkanı tanıyor. Hemen Aurora’ya azıcık daha yakından bakalım.

LED ışıklandırmalı üçgen tasarım

LED ışıklandırmalı üçgen tasarım

ZYXEL Aurora, tasarımıyla köşeli üçgen yapısıyla dikkat çeken bir bulut kamera. Aşağıda yer alan ayağı ister çıkartabiliyor, ister bu şekilde ayaklı olarak da kullanabiliyorsunuz. Kuşkusuz onu duvara montajlamanız da mümkün. Bunun için kutu içeriğinde gerekli malzemeler yer alıyor. Yine kutu içinde, cihaza zorlama sağlayabileceğiniz uzunca bir kablo ve adaptör de mevcut. Ancak ZYXEL, Aurora’yı prizlere uzatmaya hedeflemek yerine, onu mobil şarj cihazıyla çalıştırabilecek şekilde tasarlamış. USB Type-C portu üzerinden zor karşılayan Aurora, bu nedenle onu mobil şarj cihazına bağlayarak istediğiniz yere konumlandırma imkanı tanıyor.

Kameranın çerçevesinde LED ışıklandırma yer alıyor. Başlarken mavi renkle yanan LED, çalışırken yeşil, kusur durumunda kırmızı, bağlanma aşamasında sarı ve gece modunda beyaz renkle renkleniyor. Böylece kameranın ne durumda olduğunu, bu LED ışıklardan anlayabiliyorsunuz.

Aurora’yı, akıllı telefon ve tablet üzerinden denetleme edebiliyor ve peşine düşüp takip edebiliyorsunuz. Bunun için bir mobil uygulama kullanmanız gerekiyor. ZYXEL Aurora, adıyla arattığınızda bulabileceğiniz iOS ve Android uygulaması aracılığıyla, zahmetsizce cihazınızı ekleyebiliyor ve görüş almaya başlayabiliyorsunuz.

Başarılı (gece & gündüz) tescil

Başarılı (gece & gündüz) kayıt

Aurora, Sony sensör ile güçlendirilmiş Full HD kameraya sahip. F/2.0 fiyaframlı olan bu CMOS algılayıcı, 145 dereceye değin görüş açısı sağlayabiliyor. Böylece hem geniş görüş alanı keza de düşük ışık performansı sunan kamera, ayrıca o kadar çok diğer bulut kameranın gece performansında sunduğu monochrome yerine, renkli gösterme kaydı yapıyor. Bu anlamda Aurora’nın gece performansını gayet beğendiğimizi söyleyelim. Natürel fakat kayıt yapılan ortamda ufak da olsa bir ışık bulunması, görünüm kalitesi bakımından ağırlık talep ediyor.

Yine bu müşteri cihazlarda çift yönü olan iletişim kurulabildiğini görüyoruz. Yani bu cihazı aynı zamanda çocuk monitörü olarak da kullanabiliyorsunuz. Cihazın üstünde bir mikrofonun yanı sıra bir hoparlör de bulunuyor. Böylece zeki telefonunuzdan kameraya seslenmeniz olası. Yani Aurora’yı çocuk odasına yerleştirirseniz, çocuğunuzu izlerken aynı zamanda sesli olarak da istediğinizde erişebileceksiniz.

Aurora ile kaydedilen görüntüleri bitmiş izleyebileceğiniz gibi, canlı izleme özelliği ile şüphesiz her an hemen olan görüntülere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yine başvuru üzerinden hareket kavrama alanı seçebiliyorsunuz. Ekranda belirtilmiş bir bölgeyi belirterek daha alıngan tercih yapabilmeniz olası. Bu Nedenle muhtemel bir hareket algılanırsa, telefonunuza anlık bildirim iletiliyor.

Aurora’nın bir başka avantajlı yanı, zamanlama yapabilmeniz. Yani kameranın kayıtlı zamanlarda kayıt yapmasını istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz. Böylece gece uykuda ya da evde olmadığınız zamanlarda kayıt yapmayı seçebilirsiniz.

ZYXEL Aurora Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli ZYXEL AuroraÜrün Türü Video KameralarCHIP Online Notu 85Üretici ZyXELFirma ZyXEL     (212) 444 11 50Teknik DetaylarGörüntü Algılayıcı Sony 1/2.8″, Arkadaki aydınlatmalı CMOS sensörÇözünürlük 2.1 MPLens 2.8 mm/F 2.0, 145 dereceVideo Sıkıştırma H.264Depolama 16 GB (ücretsiz)Hoparlör 0.48w (1 adet)Wi-Fi 802.11 b/g/nBluetooth 4.1Güç 4 watt (maks.)Boyutlar 129 x 68 x 83 mmAğırlık 880 gr.

Alternatifleri

ZYXEL Aurora’ya alternatif olarak TP-Link NC220’yi de inceleyebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ